23/10/17

3η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών 2017-2018


Το πρόγραμμα αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων για την 3η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών 2017-2018:

2η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Α1 Γυναικών 2017-2018


Το πρόγραμμα αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων για την 2η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Α1 Γυναικών 2017-2018:

20/10/17

2η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών 2017-2018


Το πρόγραμμα αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων για την 2η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών 2017-2018:

1η Αγωνιστική Α΄ Φάσης Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Α1 Γυναικών 2017-2018


Το πρόγραμμα αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων για την 1η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Α1 Γυναικών 2017-2018:

12/10/17

1η Αγωνιστική Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών 2017-2018


Το πρόγραμμα αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων για την 1η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών 2017-2018:

Τουρνουά ΣΕΔΥ Γυναικών 2017

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερς του τουρνουά Γυναικών που διοργάνωσε ο Σύνδεσμος Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης, στο Εθνικό Κολυμβητήριο Πειραιά "Π. Καπαγέρωφ", από 13 έως 15 Οκτωβρίου 2017 :

17/9/17

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Εφήβων (γεν. 2000+) 2017



ΠΑΝΩ: Λάζαρος Αντωνιάδης (έφορος - αρχηγός αποστολής), Σάκης Πλατανίτης (βοηθ. προπονητή), Δημήτρης Περόπουλος, Νικόλαος-Σπυρίδων Παπανικολάου, Αλέξανδρος Αλαμάνος, Θοδωρής Πάτερος, Μανώλης Τσιστράκης, Κωνσταντίνος Κουλούρης, Ούγκο-Αλέξανδρος Πιόβαν, Δημήτρης Κραβαρίτης (ομοσπονδιακός τεχνικός), Κώστας Αποστολόπουλος (φυσικοθεραπευτής)
 ΚΑΤΩ: Ευστάθιος Καλογερόπουλος, Σταύρος-Σέργιος Μανθογιάννης, Αχιλλέας Γραμματικός, Μιχαήλ-Άγγελος Γωνιωτάκης-Κορδεράς, Νικόλαος Κουρούβανης, Δημήτρης Δήμου.
Το πρόγραμμα αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Εφήβων (γεν. 2000+) 2017, στο οποίο συμμετέχει και η Ελληνική Εθνική Ομάδα, από 10 έως 17 Σεπτεμβρίου, στην Μάλτα:

2/9/17

12ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών (γεν. 1997+) 2017


Το πρόγραμμα των αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων για το 12ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών (Κ20) στον Βόλο 3-9 Σεπτεμβρίου 2017, στο οποίο συμμετέχει και η Ελληνική Εθνική Ομάδα:

24/8/17

Μεσογειακό Κύπελλο 2017 - Εθνική Ομάδα Υδατοσφαίρισης Εφήβων (γεν. 2000+)


Η Εθνική Ομάδα Υδατοσφαίρισης Εφήβων συμμετέχει στο Μεσογειακό Κύπελλο 2017, από 24 έως 27 Αυγούστου 2017, στην πόλη Νiksic του Μαυροβουνίου, στο πλαίσιο στης προετοιμασίας της για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων στην Μάλτα (10-17 Σεπτεμβρίου 2017):

20/8/17

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γεν. 2000+) 2017

Το πρόγραμμα των αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Νεανίδων (Κ17) στο Novi Sad, Σερβία (20-27 Αυγούστου 2017), στο οποίο συμμετέχει και η Ελληνική Εθνική Ομάδα:

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΔΑ 2017 - ΤΑΪΒΑΝ - ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ



Το πρόγραμμα αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων Υδατοσφαίρισης Γυναικών για την 29η Θερινή Πανεπιστημιάδα, στην πόλη TAIPEI, 18-29/8/2017:

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ - LEN CHAMPIONS LEAGUE - EURO CUP - EURO LEAGUE ROUND 1


Οι κληρώσεις για την 1η φάση των Ευρωπαϊκών Κυπέλλων CHAMPIONS LEAGUE, EURO CUP,  EURO LEAGUE WOMEN για την περίοδο 2017-2018, στις οποίες συμμετέχουν και οι ομάδες ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Champios League), ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Euro League Woman) και ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Euro League Woman) είναι οι ακόλουθες:

5/8/17

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών (γεν. 1997+) 2017


Το πρόγραμμα των αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών (Κ20) στο Βελιγράδι (5-13 Αυγούστου), στο οποίο συμμετέχει και η Ελληνική Εθνική Ομάδα:

1/8/17

Διεθνές Τουρνουά Νενανίδων ΄΄ΠΥΘΙΑ 2017΄΄


Το τριήμερο 4, 5 και 6 Αυγούστου 2017 διεξάγεται το Διεθνές Τουρνουά Νενανίδων ΄΄ΠΥΘΙΑ 2017΄΄ στο Λιμάνι της Ιτέας, με την συμμετοχή των ομάδων Αυστραλία, Ολλανδία, Ιταλία, Σερβία, Ρωσία και Ελλάδας.
Οι Όμιλοι, το πρόγραμμα αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων ως ακολούθως: