5/8/17

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών (γεν. 1997+) 2017


Το πρόγραμμα των αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών (Κ20) στο Βελιγράδι (5-13 Αυγούστου), στο οποίο συμμετέχει και η Ελληνική Εθνική Ομάδα:

* Οι ώρες αγώνων είναι τοπικές
* Ωρα Ελλάδας =  Ώρα Βελιγραδίου +1 ώρα

Σάββατο 5 Αυγ. 2017
09.00 ΕΛΛΑΔΑ - ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ  26-1
Οκτάλεπτα: 5-1, 4-0, 7-0, 10-0
ΕΛΛΑΔΑ: Ζερδεβάς, Σκουμπάκης 1, Γαρδίκας 2, Γκιουβέτσης 1, Νικολαϊδης 5, Παπαναστασίου 5, Γιαννόπουλος 2, Μουρατίδης 1, Δελαγραμμάτικας 1, Τρούλος 2, Μασμανίδης 5, Καπετενάκης 1, Σιορδίλης
ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ: Ζάγιας 1
10.20 ΡΩΣΙΑ - ΙΡΑΝ  19-2
11.40 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ  20-11
13.00 ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ - ΚΡΟΑΤΙΑ  6-9
16.40 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΚΙΝΑ  14-4
18.00 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΣΕΡΒΙΑ  6-25
19.40 ΑΙΓΥΠΤΟΣ - ΚΑΝΑΔΑΣ  7-11
21.00 ΟΥΓΓΑΡΙΑ - ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ  26-2

Κυριακή 6 Αυγ. 2017
09.00 ΚΡΟΑΤΙΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ  6-5
10.20 ΟΛΛΑΝΔΙΑ - ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ  6-14
11.40 ΚΙΝΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ  14-13
13.00 ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  3-13
16.40 ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ - ΑΙΓΥΠΤΟΣ  5-7
18.00 ΙΤΑΛΙΑ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ  2-7
19.20 ΙΡΑΝ - ΕΛΛΑΔΑ  2-18
Τα οκτάλεπτα: με πρώτο το Ιράν: 1-3, 1-7, 0-4, 0-4
ΕΛΛΑΔΑ: Ζερδεβάς, Σκουμπάκης 1, Γαρδίκας 2, Γκιουβέτσης 1, Νικολαϊδης 3, Παπαναστασίου 4, Γιαννόπουλος, Μουρατίδης 2, Δελαγραμμάτικας 1, Τρούλος, Μασμανίδης 4, Καπετενάκης, Σιορδίλης
ΙΡΑΝ: AMIRHOSSEIN RAHBARJEDI 1, MEHDI YAZDANKHAH 1
20.40 ΗΠΑ - ΡΩΣΙΑ  12-9

Δευτέρα 7 Αυγ. 2017
09.00 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ  9-5
10.20 ΚΑΝΑΔΑΣ - ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ  15-7
11.40 ΑΙΓΥΠΤΟΣ - ΙΤΑΛΙΑ  2-18
13.00 ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ - ΙΡΑΝ  7-8
16.40 ΕΛΛΑΔΑ - ΗΠΑ  7-6  
Οκτάλεπτα: 3-1, 1-1, 2-1, 1-3
ΕΛΛΑΔΑ: Ζερδεβάς, Σκουμπάκης, Γαρδίκας, Γκιουβέτσης, Νικολαϊδης 2, Παπαναστασίου 1, Γιαννόπουλος 1, Μουρατίδης, Δελαγραμμάτικας, Τρούλος 3, Μασμανίδης, Καπετενάκης, Σιορδίλης
ΗΠΑ: Χούπερ 3, Ντάουμπ 1, Γούντχεντ 1 και Τζουράσιους 1
18.00 ΣΕΡΒΙΑ - ΚΙΝΑ  27-4
19.20 ΙΑΠΩΝΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ  10-14
20.40 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΟΛΛΑΝΔΙΑ  13-5

Τρίτη 8 Αυγ. 2017
09.00 ΙΤΑΛΙΑ - ΚΑΝΑΔΑΣ  15-5
10.20 ΟΥΓΓΑΡΙΑ - ΑΙΓΥΠΤΟΣ  22-5
11.40 ΗΠΑ - ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ  18-7
13.00 ΡΩΣΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ  10-10
Οκτάλεπτα: 1-2, 3-4, 3-2, 3-2
ΡΩΣΙΑ: Τσουβίλεφ, Προνίν, Σέιν, Γιούσοφ, Κρουγκ, Μερκούλοφ 1, Αντρέεφ 2, Κουτσερένκο, Ζακίροφ 3, Γκουσάροφ, Σακουντίνοφ, Κχαρκόφ 4, Τσιρκόφ
ΕΛΛΑΔΑ (Τεό Λοράντος): Ζερδεβάς, Σκουμπάκης, Γαρδίκας 1, Γκιουβέτσης 2, Νικολαϊδης 1, Παπαναστασίου 1, Γιαννόπουλος 1, Μουρατίδης 1, Δελαγραμμάτικας, Τρούλος 3, Μασμανίδης, Καπετενάκης, Σιορδίλης
16.40 ΟΛΛΑΝΔΙΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ  14-12
18.00 ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ - ΣΕΡΒΙΑ  5-25
19.20 ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ - ΙΣΠΑΝΙΑ  12-17
20.40 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 14-5

Τετάρτη 9 Αυγ. 2017
09.00 ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ - ΡΩΣΙΑ  6-22
10.20 ΗΠΑ - ΙΡΑΝ  15-3
11.40 ΙΑΠΩΝΙΑ - ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ  17-18
13.00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ  3-11
16.40 ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ - ΚΙΝΑ  7-11
18.00 ΣΕΡΒΙΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  11-2
19.20 ΚΑΝΑΔΑΣ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ  6-17
20.40 ΙΤΑΛΙΑ - ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ  21-3

ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΟΜΙΛΩΝ



ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

Πέμπτη 10 Αυγ. 2017 
Θέσεις 13-20
(41) 09.00 4Α - 5D ΙΡΑΝ - ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ  14-9
(42) 10.20 4B - 5C  ΟΛΛΑΝΔΙΑ - ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ  14-4
(43) 11.40 5A - 4D ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ - ΑΙΓΥΠΤΟΣ  6-10
(44) 13.00 5B - 4C ΙΑΠΩΝΙΑ -ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ  23-8
Θέσεις 1-12
(45) 16.40 2A - 3D ΗΠΑ - ΚΑΝΑΔΑΣ  14-4
(46) 18.00 2B - 3C ΙΣΠΑΝΙΑ - ΚΙΝΑ  27-5
(47) 19.20 3A - 2D ΡΩΣΙΑ - ΙΤΑΛΙΑ  7-10
(48) 20.40 3B - 2C ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  16-5

Παρασκευή 11 Αυγ. 2017
Θέσεις 13-20
(49) 08.00 L41 - L42 ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ - ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ  5-6
(50) 09.20 W41 - W42 ΙΡΑΝ - ΟΛΛΑΝΔΙΑ  5-14
(51) 10.40 L43 - L44 ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ  5-7
(52) 12.00 W43 - W44 ΑΙΓΥΠΤΟΣ - ΙΑΠΩΝΙΑ  11-19
Θέσεις 9-12
(53) 13.20 L45 - L46 ΚΑΝΑΔΑΣ - ΚΙΝΑ  17-4
(54) 14.40 L47 - L48 ΡΩΣΙΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  11-8
Θέσεις 1-8
(55) 16.40 1A - W46 ΕΛΛΑΔΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ  8-7
Οκτάλεπτα: 0-1, 2-2, 1-2, 5-2
ΕΛΛΑΔΑ (Τεό Λοράντος): Ζερδεβάς, Σκουμπάκης, Γαρδίκας 1, Γκιουβέτσης 2, Νικολαϊδης, Παπαναστασίου 1, Γιαννόπουλος, Μουρατίδης 1, Δελαγραμμάτικας, Τρούλος 1, Μασμανίδης 2, Καπετανάκης, Σιορδίλης
ΙΣΠΑΝΙΑ: Τόρας, Γκόμες, Γκρανάδος, Πάουλ, Καράσκο 1, Καλατράβα, Βαλβέρδε 2, Ροντρίγκεζ 1, Ταχούλ, Μπούστος 2, Γκαρσία 1, Ντε Λα Φουέντε, Λόπεζ-Σάεθ
(57) 18.00 1B - W45 ΣΕΡΒΙΑ - ΙΤΑΛΙΑ  17-9
(56) 19.20 1C - W47 ΚΡΟΑΤΙΑ - ΗΠΑ  5-4
(58) 20.40 1D - W48 ΟΥΓΓΑΡΙΑ - ΜΑΥΡΒΟΥΝΙΟ  12-8

Σάββατο 12 Αυγ. 2017
Θέσεις 19-20
08.00 L49 - L51 ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ - ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ  9-14
Θέσεις 17-18
09.20 W49 - W51 ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ  3-7
Θέσεις 15-16
10.40 L50 - L52 ΙΡΑΝ - ΑΙΓΥΠΤΟΣ  8-16
Θέσεις 13-14
12.00 W50 - W52 ΟΛΛΑΝΔΙΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ  6-15
Θέσεις 11-12
13.20 L53 - L54 ΚΙΝΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  3-14
Θέσεις 9-10
14.40 W53 - W54 ΚΑΝΑΔΑΣ - ΡΩΣΙΑ  7-14
Θέσεις 5-8
(65) 16.40 L55 - L57 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΙΤΑΛΙΑ  12-8
(66) 18.00 L56 - L58 ΗΠΑ - ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ  10-12
Θέσεις 1-4
(68) 19.20 W56 - W58 ΚΡΟΑΤΙΑ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ 6-4
(67) 20.40 W55 - W57 ΕΛΛΑΔΑ - ΣΕΡΒΙΑ  9-8
Οκτάλεπτα: 3-3, 4-3, 2-1, 0-1
ΕΛΛΑΔΑ (Τεό Λοράντος): Ζερδεβάς, Σκουμπάκης 3, Γαρδίκας, Γκιουβέτσης 1, Νικολαϊδης, Παπαναστασίου 1, Γιαννόπουλος, Μουρατίδης, Δελαγραμμάτικας, Τρούλος 1, Μασμανίδης 2, Καπετανάκης 1, Σιορδίλης
ΣΕΡΒΙΑ: Φιλίπποβιτς, Τάνκοβιτς, Τόμιτς, Λούκιτς 1, Βούσινιτς 1, Γκβοζντάνοβιτς, Ντράσοβιτς 1, Τόχολι, Γιάνκοβιτς, Ραντόγιεβιτς 4, Ράντονιτς, Βέλκιτς 1, Μπελοπάβλοβιτς

Κυριακή 13 Αυγ. 2017
Θέσεις 7-8
16.00 L65 - L66
ΙΤΑΛΙΑ - ΗΠΑ  14-8

Θέσεις 5-6
17.20 W65 - W66
ΙΣΠΑΝΙΑ - ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ  9-13

Θέσεις 3-4
18.40 L67 - L68
ΣΕΡΒΙΑ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ  12-11

Θέσεις 1-2
20.00 W67 - W68
ΕΛΛΑΔΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ  12-10 (7-7 κ.α. 5-3 πεν.)
Οκτάλεπτα: 1-2, 1-2, 2-1, 3-2. Πέν. 5-3
ΕΛΛΑΔΑ (Τελό Λοράντος): Ζερδεβάς, Σκουμπάκης, Γαρδίκας 3, Γκιουβέτσης 2, Νικολαϊδης 1, Παπαναστασίου 2, Γιαννόπουλος, Μουρατίδης, Δελαγραμμάτικας, Τρούλος 2, Μασμανίδης 2, Καπετανάκης, Σιορδίλης
ΚΡΟΑΤΙΑ (Νίκιτσα Γκούλιν): Κούμπρανιτς, Ντούτζεβιτς 1, Tζόβιτς 2, Μέρτσεπ 1, Μπούσιτς, Ντάσιτς 1, Πέικοβιτς 1, Παβλίσεβιτς, Λάζιτς 1, Μπούριτς 2, Μπίλιακα 1, Πάπαριτς, Πόντρουγκ.

Η ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ:
Τρούλος 1-0 (8-7)
Ντάσιτς 1-1 (8-8)
Παπαναστασίου 2-1 (9-8)
Λάζιτς δοκάρι (9-8)
Γαρδίκας 3-1 (10-8)
Μπούριτς 3-2 (10-9)
Μασμανίδης 4-2 (11-9)
Μέρτσεπ 4-3 (11-10)
Γκιουβέτσης 5-3 (12-10)


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ
(από ιστοσελίδα διοργάνωσης http://wc2017.srbwp.rs)



Οι αθλητές της Εθνικής Ομάδας είναι:
Μανώλης Ζερδεβάς, Φώντας Σιορδίλης (τερματοφύλακες), Δημήτρης Σκουμπάκης, Νίκος Γαρδίκας, Κώστας Γκιουβέτσης, Δημήτρης Νικολαϊδης, Αλέξανδρος Παπαναστασίου, Γρηγόρης Γιαννόπουλος, Παύλος Μουρατίδης, Νίκος Δελαγραμμάτικας, Χαράλαμπος Τρούλος, Ιορδάνης Μασμανίδης, Γρηγόρης Καπετανάκης. 
Στην αποστολή επίσης, ο ομοσπονδιακός τεχνικός Τεό Λοράντος, ο συνεργάτης του Νίκος Καραμάνης, ο φυσικοθεραπευτής Κώστας Αποστολόπουλος, ο διεθνής διαιτητής Κώστας Κυράνης και ο έφορος Δημήτρης Γρυπάρης, μέλος του Δ.Σ της ΚΟΕ (αρχηγός).




ΠΗΓΗ: ΚΟΕ,  wc2017.srbwp.rs
Φωτογραφία επιστροφής Εθνικής Ομάδας από  gazzetta.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου