Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων
Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων
27/1/16
3/6/15
1st European Games - Baku 2015
5/2/15
Α΄ Φάση Πρωταθλήματος Νεανίδων (γεν. 1998+) 2014-2015 (συνέχεια) ...
30/1/15
Α΄ Φάση Πρωταθλήματος Νεανίδων (γεν. 1998+) 2015 _ Αποτελέσματα
Το τριήμερο 30, 31 Ιανουαρίου και 1
Φεβρουαρίου 2015 διεξάγεται το πρωτάθλημα Νενανίδων (γεν. 1998+) για
την περίοδο 2014-2015 (Ο Α΄ Όμιλος Αττικής θα διεξαχθεί 6 - 8
Φεβρουαρίου 2015).
Η Β΄ Φάση και Τελική Φάση έχει προγραμματισθεί να διεξαχθεί από 24 έως 26 3 έως 6 Απριλίου 2015.
Το πρόγραμμα των αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων ως ακολούθως:
Το πρόγραμμα των αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων ως ακολούθως:
21/8/14
2nd FINA World Women's Youth Water Polo Championships 2014
Το πρόγραμμα αγώνων και ενημέρωση αποτελεσμάτων του 2nd FINA World Women's Youth Water Polo Championships 2014, το οποίο διεξάγεται στην Μαδρίτη της Ισπανίας, 25-31 Αυγούστου 2014.
15/8/14
1/9/13
8o Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νεανίδων 2013, Κωνσταντινούπολη, Τουρκία
Άφιξη με το κύπελλο (φωτό από το site της ΚΟΕ) |
Η ώρα της απονομής (φωτό από το site της ΚΟΕ) |
Το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα:
Sunday, September 1
10.30: Hungary vs. Great Britain 20 - 3
12.00: ΕΛΛΑΔΑ vs. Serbia 35 - 1
16.15: Italy vs. Slovakia 24 - 4
17.30: Spain vs. Germany 20 - 3
19.00: Czech Republic vs. Ukraine 6 - 18
Monday, September 2
10.30: Spain vs. Czech Republic 25 - 1
12.00: Slovakia vs. Serbia 14 - 5
13.30: Germany vs. Ukraine 12 - 8
16.15: Hungary vs. Netherlands 6 - 9
17.30: ΕΛΛΑΔΑ vs. Italy 11 - 12
19.00: Russia vs. Turkey 22- 3
Tuesday, September 3
10.30: Czech Republic vs. Germany 9 - 17
12.00: Netherlands vs. Great Britain 24 - 3
16.15: ΕΛΛΑΔΑ vs. Slovakia 17 - 5
17.30: Italy vs. Serbia 24 - 5
19.00: Spain vs. Ukraine 15 - 4
Wednesday, September 4
RM1 - 16.15: Hungary (2A) vs. Slovakia (3C) 21 - 1
RM2 - 17.30: ΕΛΛΑΔΑ (2C) vs. Great Britain (3A) 21 - 6
RM3 - 19.00: Turkey (2B) vs. Ukraine (3D) 5 - 11
Thursday, September 5
(θέσεις 12-13) 10.30: Serbia (4C) vs. Czech Republic (4D) 10 - 8
(θέσεις 9-11) 12.00: Slovakia (LRM1) vs. Turkey (LRM3) 11 - 3
QF1 13.30: Hungary (WRM1) vs. Spain (1D) 7 - 10
QF2 16.15: ΕΛΛΑΔΑ (WRM2) vs. Russia (1B) 11 - 10
QF3 17.30: Ukraine (WRM3) vs. Italy (1C) 4 - 17
QF4 19.00: Germany (2D) vs. The Netherlands (1A) 1 - 22
Saturday, September 7
θέσεις (9-11)
10.30: Slovakia (LRM1) vs. Great Britain (LRM2) 10 - 9
θέσεις (4-8)
SF1 12.00: Hungary (LQF1) vs. Ukraine (LQF3) 18 - 5
SF2 13.30: Russia (LQF2) vs. Germany (LQF4) 20 - 1
θέσεις (1-4)
SF3 16.15: Spain (WQF1) vs. Italy (WQF3) 10 - 9
SF4 17.30: ΕΛΛΑΔΑ (WQF2) vs. The Netherlands (WQF4) 8 - 4
Sunday, September 8
θέσεις (9-11)10.30: Great Britain (LRM2) vs. Turkey (LRM3) 20 - 4
θέσεις (7-8) 12.00: Ukraine (LSF1) vs. Germany (LSF2) 2 - 3
θέσεις (5-6) 16.15: Hungary (WSF1) vs. Russia (WSF2) 13 - 12
θέσεις (3-4) 17.30: Italy (LSF3) vs. The Netherlads (LSF4) 6 - 10
θέσεις (1-2) 19.00: Spain (WSF3) vs. ΕΛΛΑΔΑ (WSF4) 5 - 8
Αξίζει να σημειωθεί ότι στην Έλενα Ξενάκη έγινε απονομή του βραβείου της πρώτης σκόρερ της διοργάνωσης, ενώ στην Ελευθερία Πλευρίτου το βραβείο MVP.
Αμέσως
μετά τον τελικό πραγματοποιήθηκαν οι βραβεύσεις των νικητριών, με την
Έλενα Ξενάκη να κερδίζει το βραβείο της πρώτης σκόρερ της διοργάνωσης,
ενώ η Ελευθερία Πλευρίτου εκείνο της πολυτιμότερης παίκτριας. - See more
at: http://www.aquaticsnews.com/ealo-i-poli#sthash.vqyJLTQy.dpuf
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1. ΕΛΛΑΔΑ
2. Spain
3. The Netherlads
4. Italy
5. Hungary
6. Russia
7. Germany
8. Ukraine
9. Great Britain
10. Turkey
11. Slovakia
12. Serbia
13. Czech Republic
30/6/13
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2013
Η ομάδα νεανίδων του Ολυμπιακού κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πρωτάθλημα Νεανίδων 2013 καθώς κέρδισε την αντίστοιχη του ΝΟ Βουλιαγμένης στον μεγάλο τελικό με σκορ 9-8.
Στην τρίτη θέση η ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας, η οποία επικράτησε στον μικρό τελικό της ομάδας του Πανιωνίου με σκορ 11-4.
Πολυτιμότερη
παίκτρια της τελικής φάσης αναδείχθηκε η αθλήτρια του ΑΝΟ
Γλυφάδας Νικόλ Ελευθεριάδου του και
καλύτερη τερματοφύλακας η αθλήτρια του Ολυμπιακού Ιωάννα Σταματοπούλου.
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1. Ολυμπιακός ΣΦΠ
2. ΝΟ Βουλιαγμένης
3. ΑΝΟ Γλυφάδας
4. Πανιώνιος ΓΣΣ
5. Ιωνικός Νίκαιας
6. ΝΟ Ρεθύμνου
Στην τελική φάση μετείχαν και οι ομάδες ΟΕΑΝΑΒ, Ηρακλής, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανσερραϊκός
27/6/13
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2013
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Πέμπτη 27/6/13
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 21:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ.
2η αγωνιστική Παρασκευή 28/6/13
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Παρασκευή 28/6/13
ΩΡΑ: 20:45 ΑΟ
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
ΝΙΚ.
ΩΡΑ: 21:45 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΓΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ
4η αγωνιστική Σάββατο 29/6/13
ΩΡΑ: 12:30 ΓΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ
ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
5η αγωνιστική Σάββατο 29/6/13
ΩΡΑ: 20:30 ΑΟ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ
ΧΑΛ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
Εγγραφή σε:
Αναρτήσεις (Atom)