Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων
Εμφάνιση αναρτήσεων με ετικέτα ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ. Εμφάνιση όλων των αναρτήσεων

24/7/17

Εθνικές Ομάδες Παίδων 2012 - 2017




Ιστορική Αναδρομή για την Εθνική Ομάδα Υποδομών (Παίδων) από το έτος 2012 έως το 2017, υπό την επίβλεψη του Ομοσπονδιακού Τεχνικού Νίκου Βενετόπουλου.

16/7/17

Βαλκανικοί Αγώνες Παίδων - Κορασίδων (γεν. 2002+) 2017


Οι Εθνικές Ομάδες Παίδων και Κορασίδων (γεν. 2002+) συμμετέχουν στους Βαλκανικούς αγώνες υδατοσφαίρισης της αντίστοιχης ηλικιακής κατηγορίας, στο Μπουργκάς το τριήμερο 14-16 Ιουλίου 2017.
Αναλυτικά το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και η αποστολή:

15/7/17

Πρωτάθλημα Παίδων 2017 (γενν. +02) - Ιστορικά Στοιχεία


- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ 2017 -

Στο Πανελλήνιο Πρωταθλημα Παίδων (γενν. 02+), πρωταθλήτρια ομάδα αναδείχθηκε ο ΠΑΟΚ, στη δεύτερη θέση ο ΑΟΠ Φαλήρου και το χάλκινο μετάλλιο το κατέκτησε ο Παναθηναικός ΑΟ.

12/6/17

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ ΄΄ΝΩΝΤΑΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ΄΄ 2017

Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ διοργάνωσε και αυτή την χρονιά τουρνουά παίδων στην μνήμη του Νώντα Κανελλόπουλου από 9/6 έως 11/6/2017. Στο τουρνουά συμμετείχαν σε 2 ομίλους οι ομάδες ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ, Ν.Ο ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, Α.Ο.Π.ΦΑΛΗΡΟΥ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ, ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ.
Τα αποτελέσματα του τουρνουά:

11/4/17

Κληρώσεις _ Γ΄ Φάση Παίδων και Β΄ Φάση Μίνι Παίδων 2017


Ολοκληρώθηκαν οι κληρώσεις για την Γ΄ Φάση του Πρωταθλήματος Παίδων (γεν. 2002+), το οποίο έχει προγραμματισθεί για το τριήμερο 12-14 Μαϊου 2017 και την Β΄ Φάση του Πρωταθλήματος Μίνι Παίδων (γεν. 2004+), το οποίο έχει προγραμματισθεί για το τριήμερο 19-21 Μαϊου 2017.
Οι Όμιλοι ανά Ηλικιακή Κατηγορία είναι:

9/4/17

2ο ΕΑΡΙΝΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ NEΠ



Τα πρόγραμμα αγώνων και τα αποτελέσματα για το ΄΄2ο ΕΑΡΙΝΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ΄΄που διοργάνωσε η ΝΕΠ, στο κολυμβητήριο "Ολυμπιονίκης Α. Πεπανός" στην Πάτρα, από τις 8-10/04/2017, είναι:

8/2/17

Κλήρωση _ Β΄ Φάση Πρωταθλήματος Παίδων (γεν. 2002+) 2017


Ολοκληρώθηκε η κλήρωση της Β΄ Φάσης του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Παίδων. Σε αυτή συμμετείχαν 43 ομάδες. Οι Όμιλοι που προέκυψαν είναι:

27/12/16

4th International Nireas Lamias Waterpolo Christmas Cup


Ο ΓΣ Νηρέας Λαμίας και η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδος συνδιοργανώνουν το 4ο Διεθνές Τουρνουά Υδατοσφαίρισης Παίδων (γεν. 2002+). Το τουρνουά θα διεξαχθεί στο Δημοτικό κολυμβητήριο Λαμίας την Τρίτη 27, Τετάρτη 28 και Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου 2016.
Το πρόγραμμα αγώνων και τα αποτελέσματα:

21/11/16

3ο Τουρνουά Παίδων (γεν. 2002+) ΄΄Ανδρέας Γαρύφαλλος΄΄


Τα αποτελέσματα του 3ου Τουρνουά Παίδων (γεν. 2002+) ΄΄Ανδρέας Γαρύφαλλος΄΄ , το οποίο έγινε στο Δημοτικό κολυμβητήριο Πειραιά (Βοτσαλάκια), 18-20/11/2016, είναι :

7/11/16

Τουρνουά Παίδων (γεν. 2002+) Περιστερίου


Τα αποτελέσματα του Τουρνουά Παίδων (γεν. 2002+) το οποίο  διοργάνωσε η ομάδα των ΓΣ Περιστερίου, 5 και 6 Νεμβρίου 2016, είναι:

Τουρνουά Παίδων (γεν. 2002+) Πτολεμαϊδας


Τα αποτελέσματα του Τουρνουά Παίδων (γεν. 2002+) το οποίο  διοργάνωσε η ομάδα των Δελφινιών Πτολεμαΐδας, στο κλειστό κολυμβητήριο της ομώνυμης πόλης, 5 και 6 Νεμβρίου 2016, είναι:

30/10/16

Τουρνουά Παίδων (γεν. 2002+) Χατζηθεοδώρου 2016

 - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ - 
Ο Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης διοργανώνει διεθνές τουρνουά είς μνήμη του Ιωάννη Χατζηθεοδώρου για την ηλικιακή κατηγορία παίδων(γεν. 2002+), με την συμμετοχή 10 ομάδων από 4 διαφορετικές χώρες.

Οι Όμιλοι και το πρόγραμμα των αγώνων είναι το ακόλουθο: